Viola Honěk

Nástroje

Viola Honěk
Nástroje

Vyrábíme celou paletu smyčcových nástrojů, od houslí přes violu, violoncello i kontrabas.

Housle
Tomáš Honěk, fecit Prague 1999

Spodní desky nástrojů jsou vyrobeny z javorového dřeva pocházejícího ze Slovenska a Bosny. Smrk pro horní desku pochází ze Šumavy a svou kvalitou se vyrovná alpskému smrku užívanému Cremonskými mistry. Použité dřevo nejdříve stárne po dobu více než čtvrt století.

Viola
Alois Honěk, fecit Prague 2001

Tuto violu jsme dokončili ku příležitosti 90. narozenin Aloise Hoňka, proto není na prodej.

Kontrabas
Tomáš Honěk e figli, fecit Prague 2011

Unikátním nástrojem je náš 4/4 Kontrabas s klenutou zadní deskou. Kvalitní resonanční javorové dřevo těchto rozměrů je v dnešní době obtížné sehnat. Tento nástroj jsme vyrobili k příležitosti 100. výročí narození A.V. Hoňka.

Reference
Reference

Naše nástroje můžete slyšet v České Filharmonii, symfonickém orchestru FOK i v Národním Divadle. Hrají také například v Německu, Švýcarsku, Japonsku, USA a Itálii.

Na naše housle hrál například Prof. Václav Snítil, jeden z našich nejlepších houslistů. Na violu a violoncello hráli Prof. Jaroslav Ruis resp. Prof. František Pišinger ze slavného Dvořákova kvarteta. Naše kontrabasy vlastní FOK i Česká Filharmonie.

Dvořákovo kvarteto
viola a violoncello

Se slavným Dvořákovým kvartetem pojilo MUDr. Aliose Hoňka i osobní přátelství. Na violu hráli Prof. Jaroslav Ruis a na violoncello Prof. František Pišinger. Na archivním snímku si s nimi zahraje i Alois Honěk.